Syarikat Gnee Steel mengkhusus dalam pengeluaran Hastelloy C276, Nickel 201, Nickel 202, Hastelloy C-22, Hastelloy B, Hastelloy C-4, Inconel 600, Inconel 625, Inconel 718, Inconel X-750, Incoloy 800, Incoloy 800, Incoloy 800, Incoloy aloi 400, Monel K500 dan aloi suhu tinggi yang lain. Kami terlibat secara profesional dalam pengeluaran dan penjualan aloi. Produk Gnee Steel digunakan secara meluas dalam aeroangkasa, kimia, penjanaan kuasa, automotif, nuklear dan industri lain, dan kami boleh menyediakan penyelesaian aloi tersuai mengikut keperluan pelanggan.
Perbandingan Alloy 625 dan Hastelloy C276.

Apakah aloi Inconel 625?
Aloi kromium-nikel INCONEL 625 (UNS N06625 / W.Nr. 2.4856) digunakan secara meluas kerana kekuatannya yang tinggi, kebolehprosesan yang sangat baik (termasuk kebolehkimpalan) dan rintangan kakisan yang luar biasa. Julat suhu operasi menjangkau daripada suhu kriogenik hingga 1800 darjah F (982 darjah).
Apakah Hastelloy C-276?
HASTELLOY C-276 (UNS N10276) ialah aloi nikel-kromium-molibdenum tempa pertama untuk mengatasi masalah kimpalan dengan mengurangkan kandungan karbon dan silikon. Akibatnya, ia telah digunakan secara meluas dalam industri kimia dan yang berkaitan, dengan sejarah penggunaan yang berjaya selama 50 tahun dan prestasi luar biasa dalam pelbagai persekitaran kimia yang keras.

Komposisi kimia: Aloi Inconel 625 lwn aloi Hastelloy C-276
| unsur | Inconel 625, % | Hastelloy C-276, % |
|---|---|---|
| Nikel (Ni) | min. 58.0 | meledingkan |
| Chromium (Cr) | 20.0 – 23.0 | 14.5 – 16.5 |
| Besi (Fe) | maks. 5.0 | 4.0 – 7.0 |
| Molibdenum (Mo) | 8.0 – 10.0 | 15.0 – 17.0 |
| Niobium (Nb) + Tantalum (Ta) | 3.15 – 4.15 | - |
| Karbon (C) | maks. 0.10 | maks. 0.01 |
| Mangan (Mn) | maks. 0.50 | maks. 1.0 |
| Silikon (Si) | maks. 0.50 | maks. 0.08 |
| Fosforus (P) | maks. 0.015 | maks. 0.04 |
| Sulfur (S) | maks. 0.015 | maks. 0.03 |
| Aluminium (Al) | maks. 0.40 | - |
| Titanium (Ti) | maks. 0.40 | - |
| Kobalt (Co) | maks. 1.0 | maks. 2.5 |
| Tungsten (W) | - | 3.0 – 4.5 |
| Vanadium (V) | - | maks. 0.35 |
Sifat Mekanikal: Aloi 625 lwn Hastelloy C276
| Ciri fizikal-mekanikal (suhu bilik) | Aloi 625 Nilai minimum setiap ASTM B443 | Hastelloy Alloy C276 ASTM B575 Nilai Minimum |
|---|---|---|
| Kekuatan tegangan | Lebih besar daripada atau sama dengan 827 MPa (120 ksi) | Lebih besar daripada atau sama dengan 690 MPa (100 ksi) |
| Kekuatan hasil pada ubah bentuk kekal 0.2% | Lebih besar daripada atau sama dengan 414 MPa (60 ksi) | Lebih besar daripada atau sama dengan 283 MPa (41 ksi) |
| Pemanjangan | Lebih daripada atau sama dengan 30% | Lebih daripada atau sama dengan 40% |
| Ketumpatan | 8.44 g/cm³ | 8.89 g/cm³ |
Jawatan Antarabangsa: Aloi 625 lwn Hastelloy C276
| Klasifikasi / Produk | Aloi 625 (Inconel 625) | Hastelloy C276 |
|---|---|---|
| penandaan UNS | N06625 | N10276 |
| EN standard / nombor Werkstoff | 2.4856 (NiCr22Mo9Nb) | 2.4819 (NiMo16Cr15W) |
| Standard GB Cina | NS3306 | NS3304 |
| Cadar, cadar nipis, pita | ASTM B443 | ASTM B575 |
| Paip (tidak lancar dan dikimpal) | ASTM B444 (lancar dan dikimpal), B474 (kimpalan rintangan EFW) | ASTM B622 (lancar), B619 (dikimpal) |
| Batang, penempaan | ASTM B446/B564 | ASTM B574/B564 |
| Operasi dalam persekitaran hidrogen sulfida (industri minyak dan gas) | Mematuhi NACE MR0175 / ISO 15156-3 | Mematuhi NACE MR0175 / ISO 15156-3 |
Aloi 625 lwn Hastelloy C276: Perbezaan Utama.
Rintangan kakisan
| Persekitaran / Keadaan operasi | Aloi 625 | Hastelloy C276 |
|---|---|---|
| Persekitaran air laut/laut | Ketahanan yang sangat baik; ketiadaan kakisan pitting dan celah, disahkan oleh pengilang Special Metals, pengalaman luas dalam operasi marin | Ketahanan yang baik tetapi bukan pilihan utama untuk air laut |
| Asid hidroklorik (dicairkan - kepekatan sederhana) | Ketahanan yang memuaskan; berkurangan dengan peningkatan kepekatan dan suhu | Rintangan yang sangat baik terhadap pelbagai kepekatan HCl – aplikasi utama aloi |
| Asid sulfurik (kepekatan purata) | Stabil dalam asid cair; penggunaan terhad dalam pekat panas | Rintangan yang sangat baik dalam mengurangkan persekitaran; terhad apabila bekerja dengan asid pekat panas |
| Kakisan lubang dan celah yang disebabkan oleh klorida | Ketahanan yang baik kerana niobium dan molibdenum; Kandungan Mo lebih rendah daripada C276 | Terbaik dalam kalangan aloi tahan kakisan yang dihasilkan secara besar-besaran (15–17% Mo + 3–4.5% W) |
| Klorin basah / hipoklorit / klorin dioksida ClO₂ | Ketahanan terhad; ujian awal diperlukan | Praktikal, tertakluk kepada kepekatan dan had suhu (disahkan industri) |
| Asid nitrik pekat panas (agen pengoksidaan kuat) | Ketahanan terhad | Tidak disyorkan kerana -kandungan kromium rendah; aloi jenis C-22 pilihan atau diuji makmal |
| Pengoksidaan suhu tinggi dalam udara | Ketahanan yang sangat baik sehingga ~1000 darjah | Ketahanan jangka pendek yang baik sehingga ~ 1038 darjah; rintangan skala suhu tinggi bukanlah kelebihan utama |

Sifat suhu
- Aloi 625 Julat kerja:suhu kriogenik – 982 darjah (1800 darjah F). Di atas 650 darjah, tegasan dibenarkan ASME menurun dengan mendadak: sehingga 650 darjah terdapat kekuatan tinggi, di atas itu hanya terdapat perlindungan pengoksidaan.
- Aplikasi Utama Hastelloy C276:pemasangan kimia, suhu malar Kurang daripada atau sama dengan 500 darjah. Rintangan pengoksidaan jangka pendek sehingga 1038 darjah (1900 darjah F), tetapi kekuatan suhu tinggi adalah rendah; tidak sesuai untuk mengira nod panas yang dimuatkan.
Kimpalan dan pemprosesan produk
Bahan tambah kimpalan
Aloi Kimpalan 625 - wayar ERNiCrMo-3; mengimpal Hastelloy C276 - ERNiCrMo-4. Apabila mengimpal sambungan Alloy 625 yang berbeza dengan C276, Kelayakan Teknologi Kimpalan WPS diperlukan. Jika rintangan kakisan ditentukan oleh bahagian C276, aditif ERNiCrMo-4 lebih disukai.
Teknologi kimpalan
Kedua-dua aloi memerlukan pembersihan tepi yang teliti, input haba rendah, dan kawalan suhu interpass. Untuk C276, keperluan adalah lebih ketat: pengaloian tinggi mengumpul haba, dan had silikon yang ketat menghalang kimpalan ceroboh.
Rawatan haba selepas kimpalan PWHT
Rawatan haba pasca kimpalan standard tidak diperlukan untuk mana-mana aloi. Karbon Rendah Ultra C276 mempunyai zon terjejas haba yang kekal tahan kakisan serta-merta selepas kimpalan.
Pemesinan dan pembentukan
Dari segi pembentukan dan pemusingan, kedua-dua aloi adalah serupa dengan aloi molibdenum-kromium-nikel lain: pengerasan kerja diperhatikan, alatan tajam dengan sudut pemotongan positif diperlukan. Kekuatan Alloy 625 yang lebih tinggi menjadikan pembentukan sejuk lebih sukar daripada C276.
Bagaimana untuk memilih antara Inconel 625 dan Hastelloy C276?
| Syarat Operasi Utama | Produk dan peralatan biasa | Aloi yang disyorkan |
|---|---|---|
| Kekuatan tinggi + air laut + suhu sederhana | Riser marin, aci pam, pengikat, saluran aeroangkasa | Aloi 625 |
| Persekitaran gas pengoksidaan panas, pengeluaran bahagian kepingan | Bahagian kebuk pembakaran, unsur relau | Aloi 625 |
| Mengurangkan asid (hidroklorik, sulfurik), klorida, klorin basah | Reaktor kimia, penyental, dalaman penukar haba | Hastelloy C276 |
| Aliran proses redoks campuran, julat pH yang luas | Saluran paip pengeluaran bahan kimia, lapisan peralatan | Ujian kedua-dua aloi diperlukan; C276 lebih kerap dipilih |
| Agen pengoksidaan terkuat (asid nitrik pekat panas) | Peralatan untuk bekerja dengan asid nitrik | Kedua-dua aloi tidak sesuai; pertimbangkan aloi C-22 atau gred khas |
| Persekitaran Hidrogen Sulfida Minyak dan Gas (H₂S), Pematuhan NACE | Peralatan minyak dan gas bawah tanah dan permukaan | Kedua-dua aloi mematuhi ISO 15156-3; pilihan bergantung pada persekitaran |

Gnee Steel ialah pengilang profesional pelbagai aloi nikel, termasuk Nickel 201, Nickel 202, Hastelloy C-276, Hastelloy C-22, Hastelloy B, Hastelloy C-4, Inconel Alloy 600, Inconel 625, Inconel 718, Inconel X-750, Inconel 800, Inconel X-750, Inconel Incoloy 825, Monel Alloy 400, Monel K500 dan aloi suhu tinggi. Kami pakar dalam pengeluaran dan penjualan aloi. Produk Gnee Steel digunakan secara meluas dalam industri aeroangkasa, kimia, kuasa, automotif dan nuklear, dan kami boleh menyediakan penyelesaian aloi tersuai mengikut keperluan pelanggan. Untuk maklumat harga aloi atau untuk memesan penyelesaian aloi tersuai, sila hubungi kami diru@gneesteelgroup.comuntuk menerima tawaran komersial.
Soalan lazim:
Soalan 1: Aloi manakah yang lebih kuat: 625 atau C276?
Nilai minimum mengikut ASTM B443 untuk 625: kekuatan tegangan 827 MPa, kekuatan alah 414 MPa, pemanjangan 30%. Untuk C276 mengikut ASTM B575: kekuatan tegangan 690 MPa, kekuatan alah 283 MPa, pemanjangan 40%. Aloi 625 juga mengekalkan kekuatan yang lebih tinggi pada suhu tinggi.
Soalan 2: Aloi yang manakah mempunyai rintangan kakisan terbaik?
Bergantung pada persekitaran kerja. C276 lebih unggul dalam asid penurun (HCl, H₂SO₄) dan dalam pitting klorida dan kakisan celah kerana kandungan 15-17% molibdenum dan 3-4.5% tungstennya. . 625 lebih disukai untuk air laut, aliran redoks campuran dan atmosfera pengoksidaan panas. Kedua-dua aloi mempunyai rintangan terhad dalam persekitaran dengan agen pengoksidaan yang kuat (asid nitrik pekat panas).
Soalan 3: Adakah Hastelloy C276 sesuai untuk aplikasi klorin basah?
Hanya tertakluk kepada sekatan suhu dan kepekatan. Data industri mengesahkan ketahanan praktikal C276 terhadap klorin basah, hipoklorit dan klorin dioksida. Kandungan kromium yang rendah menjadikan aloi tidak sesuai untuk persekitaran pengoksidaan tinggi (contohnya, asid nitrik pekat panas). Pemeriksaan diperlukan berdasarkan parameter anda: kepekatan, suhu, kekotoran dalam medium.
Soalan 4. Apakah analog aloi 625 dan C276 yang wujud?
Aloi 625: Penandaan UNS N06625 / Werkstoffnummer 2.4856 / standard Cina GB NS3306; helaian setiap ASTM B443, paip setiap ASTM B444. Aloi C276: Penandaan UNS N10276 / Werkstoffnummer 2.4819 / standard Cina GB NS3304; helaian setiap ASTM B575, paip lancar setiap ASTM B622. Kedua-dua bahan tersebut disenaraikan dalam NACE MR0175 / ISO 15156-3 untuk digunakan dalam persekitaran masam.
Soalan 5. Adakah 625 dan C276 boleh dikimpal, apakah bahan tambahan yang perlu saya gunakan?
Ya, kedua-dua aloi boleh dikimpal. Sambungan kimpalan 625 – wayar ERNiCrMo-3; kimpalan C276 – ERNiCrMo-4. Apabila mengimpal sambungan yang berbeza, pensijilan lembaran prosedur kimpalan WPS diperlukan; jika rintangan kakisan adalah faktor penentu, bahan tambahan ERNiCrMo-4 biasanya digunakan. Memerlukan input haba rendah dan pembersihan tepi yang menyeluruh; Rawatan haba selepas kimpalan PWHT tidak diperlukan dalam keadaan standard.

